JAK UŻYWAĆ CZYŚCIKI RAYPATH

Czyściki Nanosilver stosuje się jedynie z czystą wodą i bez detergentów!

Temperatura wody nie ma wpływu na ich skuteczność.


jak używać czyściki raypath
 1. Biały lub beżowy materiał namocz w czystej wodzie ( temperatura nie ma znaczenia ), wykręć dopasowując ilość wody do czyszczonej powierzchni. Wyczyść zabrudzoną powierzchnię. Materiał nie przenosi brudu, nie wymaga więc płukania w trakcie pracy.
 2. Wytrzyj powiechrznię czyścikiem/ręcznikiem sunbeam zbierając emulsję powstałą po czyszczeniu.
 3. Wypoleruj powierzchnię różowym materiałem by nadać powierzchni połysk i ochronną warstwę antystatyczną, która utrzyma ją dłużej odporną na zabrudzenia.
 4. Zabrudzonych czyścików nie pozostawiaj do wyschnięcia, może dojść do uszkodzenia włókna. Jeśli nie masz czasu ich umyć po czyszczeniu, należy je namoczyć w czystej wodzie i później wyprać.

PRAKTYCZNE RADY

 • Przy usuwaniu silnych zabrudzeń, na przykład plam na tkaninach, śladów flamastrów lub piór, plam ze smoły, kleju itp. należy użyć czystą wodę i mydło NanoSilver antybakteryjne.
 • Do usunięcia kamienia wodnego z ceramiki sanitarnej, okładzin i baterii wodociągowych należy użyć sok cytrynowy, który trzeba pozostawić przez chwilę na czyszczonej powierzchni. Przy jego pomocy można wyczyścić także biżuterię, mosiądz i plamy z rdzy.
 • Do zmywarek do naczyń w miejsce kostek myjących wsypujemy sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy, a do wnętrza zmywarki razem z naczyniami wkładamy biały czyścik.

PIELĘGNACJA CZYŚCIKÓW

 • Przed pierwszym użyciem czyściki zaleca się wyprać najlepiej min. 3 razy w pralce automatycznej na krótkim programie do 60°C (różowe czyściki należy włożyć dopiero do trzeciego prania), aby wypłukać z nich ścinki włókien. Włókna otworzą się w kąpieli wodnej i są w pełni przygotowane do użycia.
 • Czyściki im częściej prane i używane tym lepiej czyszczą.
 • Zabrudzonych czyścików nie pozostawiać do wyschnięcia, może dojść do uszkodzenia włókna. Jeśli nie masz czasu ich umyć po czyszczeniu, należy je namoczyć w czystej wodzie i później wyprać.
 • Prać ręcznie przy użyciu mydła Nanosilver antybakteryjnego lub w pralce automatycznej w temperaturze do 60°C przy użyciu płynu do prania z nanosrebrem lub dowolnego proszku do prania bez dodatku środka do płukania.
 • Nie suszyć na grzejnikach lub w suszarkach automatycznych, co powoduje uszkodzenie włókna.

MATERIAŁY CZYSZCZĄCE RAYPATH