Nanotechnologia serbra - Nanosilver technology

Nanotechnologia serbra - Nanosilver technology

Nanotechnologia wg Komisji Europiejskiej


Nanotechnologia jest podejściem badawczym, które odnosi się do zrozumienia i doskonalenia właściwości materii w skali nano: jeden nanometr (jedna miliardowa metra) to długość małej cząsteczki. W takim wymiarze materia wykazuje zupełnie inne, częstokroć zaskakujące właściwości.

Zastosowanie nanotechnologii w czyścikach


Firma Raypath oferuje szeroki asortyment unikalnych czyścików uszlachetnionych w procesie określanym jako nanotechnologia serbra - nanosilver technology. Technika ta zajmuje się wytwarzaniem struktur lub elementów posiadających rozmiary w granicach od 1 do 100 nanometrów (nanometr = 1 milionowa część milimetra).

WŁAŚCIWOŚCI CZYSZCZĄCE


 • Wyjątkowe właściwości czyszczące systemu wynikają z jego składu. Czyściki składają się ze specjalnych mikrowłókien o grubości 20 mikrometrów, których struktura jest podobna do struktury włosa ludzkiego. Oznacza to, że jego profil stanowi rowek, do którego wnikają zabrudzenia, koncentrują się wewnątrz i nie przenoszą się na czyszczony materiał.
 • Nanosrebro pod wpływem wody rozbija stałe cząsteczki brudu na emulsję, którą następnie łatwo zetrzeć czy spłukać z zabrudzonej powierzchni.
 • Poprzez pranie brud z rowka jest bardzo łatwo wypłukiwany i włókna pozostają czyste. W wyniku używania powierzchnia włókna zostaje lekko naruszona, włókno się otwiera, lecz przy tym nie zmienia swojej struktury, dzięki czemu jego zdolność do absorbowania brudu się zwiększa.
 • Włókno jest w stanie wchłonąć nawet nieprzyjemny zapach.

 

DZIAŁANIE BIOSTATYCZNE I DEZYNFEKUJĄCE


 • Używanie czyścików wzbogaconych drobinkami nanosrebra powoduje skuteczne zniszczenie kilkuset rodzajów patogennych bakterii i wirusów, znakomicie podnosząc efektywność osłonową bariery immunologicznej organizmu człowieka.
 • Nanosrebnro oddziaływuje na DNA drobnoustrojów; zaburza strukturę i zdolności fizjologiczne, prowadząc do ich śmierci. Ponadto drobinki srebra osiadają na błonie komórkowej mikroorganizmów blokując enzymy niezbędne do ich rozmnażania.
 • Nadzwyczajna skuteczność czyszczenia mikrobiologicznego (ok.100%) oraz brak ubocznych skutków stosowania (np. alergie), to podstawowe zalety naszych czyścików. Niszcząc kilkaset rodzajów drobnoustrojów i hamując działanie pleśni i grzybów.
 • W kosmetologii nanosrebro wykorzystywane jest przede wszystkim ze względu na swoje właściwości biobójcze. Ponadto nanocząstki nie przenikają zbyt łatwo przez barierę skóry i wykazują skutecznie działanie przeciwko różnym grupom drobnoustrojów nawet przy niskich stężeniach. Na coraz częstsze zastosowanie nanocząstek srebra ma również jego stabilność chemiczna, aktywność biologiczna w szerokim zakresie temperatury i pH, dobra rozpuszczalność w wodzie oraz kompatybilność z innymi składowymi produktu [Rodewald 2013].
 • Nanosrebro jest obecnie stosowane w kosmetykach przeciwtrądzikowych, szamponach do włosów, żelach pod prysznic, chusteczkach antybakteryjnych, kremach, chusteczkach do higieny intymnej, w wodach kolońskich, chusteczkach do demakijażu, żelach po goleniu [Szlecht i Schroeder 2011].
 • Coraz częściej spotykane jest wykorzystanie nanocząsteczkowego srebra w budownictwie. Jest ono stosowane w materiałach takich jak: sidingi, izolacje, farby malarskie czy pokrycia dachowe. Zastosowanie nanometrycznego srebra sprawia, że materiały budowlane stają się odporne na działanie mikroorganizmów [Pulit i in. 2011].
 • Zastosowanie nanoczątek srebra w odkażaniu dokumentów archiwalnych, dzieł sztuki i powierzchni obiektów historycznych jest wynikiem silnych właściwości przeciwdrobnoustrojowych nanosrebra. Nanostruktury srebra o stężeniu 50 ppm i rozmiarze od 10 do 100 nm są skuteczne w usuwaniu mikroorganizmów z badanych obiektów znajdujących się w muzeach i archiwach. [Gutarowska i in. 2012].

 • Czyścikami wykonanymi ze specjalnie dobranych włókien lub mikrowłókien można czyścić każdą powierzchnię bez względu na rodzaj zabrudzenia używając tylko wodę i wykluczając detergenty.
 • Czyściki Raypath mogą być używane przez wiele lat. Nie tracą swoich właściwości nawet po 10 latach użytkowania.
 • GWARANCJA SKUTECZNOŚCI - gwarancji udzielamy na okres 18 miesięcy, a po jej zakończeniu każdy klient ma możliwość wymiany starych czyścików na nowe za połowę ceny!
  Zużyte produkty będą ponownie wykorzystane, bez szkody dla środowiska naturalnego.

ATESTY & CERTYFIKATY

Firma Raypath dba o to by wszelkie produkty trafiające do naszych Klientów były wyprodukowane zgodnie z Polskimi i Europejskimi standardami. W związku z powyższym nie tylko od siebie, ale również od naszych dostawców wymagamy spełnienia tego warunku. Potwierdzają to → ATESTY i CERTYFIKATY jakie posiada firma Raypath.

ATESTY i CERTYFIKATY - czyściki Raypath

BADANIA LABORATORYJNE


 • Testy dermatologiczne dowiodły, że – używając przedmiotów z technologią Nanosrebra – są spełnione wymagania odnośnie bezpieczeństwa dla zdrowie (zg. z us. o kosmetykach, Dz.U. z 2001, nr 42, poz.473, art. 11 ust.1 pkt.4)
 • Badania przeprowadzone w kilku ośrodkach naukowych (Uniwersytet Jagielloński – Katedra Mikrobiologii Collegium Medicum w Krakowie, POCh Gliwice, Laboratorium Mikrobiologiczne JARS z niemiecką akredytacją DACH) jednoznacznie wskazują na bardzo dobrą skuteczność niszczenia patogenów, w następstwie używania Techniki Czyszczenia Nano Silver Technology.
 • Metody badawcze prowadzono zgodnie z normami: AATCC 100-2004 i PN-ISO 18593:2005. Są one zaakceptowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.